Szanowni Rodzice,

nauczyciele naszej szkoły biorą udział w programie szkoleniowym online EduAkcji „Przemoc i cyberprzemoc rówieśnicza”. W ramach szkolenia została przygotowana także specjalna część dla rodziców i opiekunów. Dostęp do niej jest dla Państwa bezpłatny i trwa do końca grudnia 2024. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu. Nie ma konieczności logowania się. Mogą Państwo wracać do materiałów wideo w ciągu tego czasu dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze dnia i w dogodnym miejscu, dysponując urządzeniem z dostępem do Internetu.

Kod dostępu dla naszej placówki to: sp49gda
Zapraszamy na stronę: KLIK

Kilka słów o wideo poradniku

W materiale wideo przyglądamy się zagadnieniom, które pozwolą rodzicom na zrozumienie zjawisk przemocy i cyberprzemocy rówieśniczej oraz konsekwencji, jakie niosą dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi. Omawiamy kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy.

Rodzice otrzymają praktyczne wskazówki, w jaki sposób warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych. Dowiedzą się również, którzy profesjonaliści i instytucje mogą ich wesprzeć w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Dzięki wideo poradnikowi:

  • Dowiedzą się Państwo, czym jest przemoc rówieśnicza, jakie są jej rodzaje i jakie konsekwencje niesie dla zdrowia i funkcjonowania psychicznego młodych ludzi.
  • Poznają kompetencje, możliwości i zakres działania szkoły i innych instytucji – nastawione na przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej.
  • Przeanalizują, jak warto rozmawiać ze swoim dzieckiem o przemocy rówieśniczej i relacjach rówieśniczych.
  • Dowiedzą się, którzy profesjonaliści i jakie instytucje mogą wesprzeć Cię w poważniejszych przypadkach przemocy rówieśniczej.

Polecamy obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem.