W czwartek 26.09.2024 r. Uczniowie klas 8 naszej szkoły wzięli udział w ciekawej wycieczce do Zbiornika Wodnego Kazimierz. Byłą to część działań w ramach projektu EKO-SZKOŁA.

Zbiornik Wody Kazimierz znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej. Przewodnik opowiedział nam jak zbiornik powstał, jaką funkcje pełni i przedstawił dane techniczne. Dowiedzieliśmy się, że zbiornik to wieża ciśnień, która zapewnia odpowiednie ciśnienie w sieci wodociągowej oraz dostarcza wodę wszystkim mieszkańcom Wyspy Sobieszewskiej. We wnętrzu zbiornika obejrzeliśmy dwie wystawy multimedialne. Przewodnik opowiedział o roli wieży ciśnień w systemie wodociągowym przy pomocy interaktywnego modelu pokazującego zjawiska fizyczne i paradoks hydrostatyczny. Następnie weszliśmy 156 schodami na taras widokowy, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę okolicy. Przewodnik opowiedział o rezerwacie Ptasi Raj i Mewia Łacha. Mogliśmy skorzystać z lunet, w których oglądaliśmy filmy ukazujące życie m.in. foki szarej, rybitwy czubatej czy bielika lub siweczki. Na koniec na zewnętrznym tarasie widokowym przez lunety podziwialiśmy widoki Zatoki Gdańskiej i miasta Gdańska.