👩‍🦯Kampania „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w klasie 3b z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
👩‍🦯Uczniowie rozwijali empatię, tolerancję i świadomość o osobach niewidomych i słabowidzących. Obejrzeliśmy film edukacyjny dotyczący zwiększania świadomości funkcjonowania osób niewidomych i słabowidzących. Została przeprowadzona dyskusja jak rozpoznajemy osobę niewidomą, jak można pomagać osobom niewidomym i słabowidzącym? Jak należy się zachować, jeśli osoba niewidoma, słabowidząca z psem asystującym? Jak funkcjonują na co dzień niewidomi i słabowidzący oraz jakie są pomoce wspierające normalne funkcjonowanie osób niewidomych.
👩‍🦯Zostały przeprowadzone warsztaty praktyczne: Dzieci mogły się wczuć w rolę przewodnika i osoby niewidomej. Każdy uczeń mógł wejść w rolę przewodnika i osoby niewidomej. Po warsztatach dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami. Dzieci mówiły, że trudno było im zaufać koledze czy koleżance. Jednocześnie zwracały uwagę, że było to ciekawe doświadczenie.
👩‍🦯Uczniowie poszerzyli wiedzę jakie produkty wspierają dobre wzrok. Uczniowie w ramach zwiększania świadomości dbania o wzrok sporządzili wspólną książkę kucharską na dobry wzrok.
~p. Agnieszka Cielebańska
~p. Barbara Turska