Kampania „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” w klasie 2a była czasem rozwijania empatii, tolerancji i świadomości o osobach niewidomych i niedowidzących. Wiedzę o budowie oka zgłębiliśmy z bajką „Było sobie życie” wspierając się cudowną literaturą dziecięcą, którą gorąco polecamy:
📖Beata Majchrzak „Opowieść o błękitnym psie”.
📖Menena Cottin „Czarna książka kolorów”
Poznaliśmy także alfabet Braille’a. Doświadczyliśmy pracy naszych zmysłów poprzez wspólne zabawy, a wspólne rozmowy w kręgu otworzyły nas na dzielenie swoimi doświadczeniami. Dzieci opowiadały o niewidomych członkach swoich rodzin oraz ich funkcjonowaniu w społeczeństwie.
Dziś jesteśmy pełni wyrozumiałości oraz wiedzy, w jaki sposób możemy pomagać. Zostawiamy cudowne przesłanie Małego Księcia:
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine'a de Saint-Exupéry.
~p. Karolina Kapias
~p. Paulina Janiszewska