Po rocznej przerwie powróciliśmy do realizacji szkolnego projektu "Jedz zdrowo, żyj kolorowo", w ramach którego będziemy promować zdrowy styl życia i sposób odżywiania. W każdy piątek dzieci z klas młodszych będą miały na sobie element stroju w dominującej danego miesiąca barwie. Oprócz tego, przynoszą do szkoły warzywo lub owoc o określonym kolorze. Z przyniesionych składników wyczarujemy pyszne potrawy lub wykorzystujemy jako element dekoracyjny. Ponieważ jesień zadomowiła się na dobre, w październiku kolorem przewodnim jest pomarańczowy. W ostatni piątek uczniowie klasy II A nie tylko ubrali się na pomarańczowo, ale także przynieśli marchewkę i dodatkowe dowolne warzywo niezwiązane z wybranym kolorem, np ziemniak, seler, pietruszkę, burak. Wykonali jarzynowe stworki, które z powodzeniem mogłyby zagrać role w słynnym wierszu Jana Brzechwy "Na straganie". Wszyscy bardzo chętnie przystąpili do pracy, a efekty można zobaczyć na zdjęciach.