Słonik Tumbo pomaga!
Nasza szkoła solidaryzuje się z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Uczniowie przez cały tydzień uczestniczyli w zajęciach o wsparciu osieroconych rówieśników, co roku zaskakując nas swoją dojrzałością i wiedzą na ten temat. Dzień Tumbo jest organizowany przez Fundację Hospicyjną prowadzącą Hospicjum Dutkiewicza, wspierany przez Miasto Gdańsk, a realizowany przez przedszkola i szkoły w całej Polsce!
Przyłączając się do zbiórki na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych w naszej szkole przez cały tydzień trwał słodki kiermasz. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w akcję, okazane wsparcie w postaci datków i wszystkie słodkości.
Zachęcamy do zapoznania się z treściami przebiegu żałoby u dzieci i nastolatków na portalu www.tumbopomaga.pl
Literatura wspierająca prowadzone warsztaty:
„Wróć, mój wilku, wróć!” Sandra Dieckmann
„Dokąd idziemy, kiedy znikamy?”
Bajki plasterki:
„O bracie, który nie opowiadał bajek”.
„Trzecie życzenie Tumbo”.
„Koralikowa historia”.
„Czy tata płacze?” Hilde Ringen
A także „Gra na emocjach”.