![]() |
Opatentowaną metodę dydaktyczną
|
Metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ jest rekomendowana zarówno jako niezależny program rozwijania kreatywności, jak i metoda wspomagająca nauczanie na lekcjach etyki i filozofii, języka polskiego i języków obcych, przedsiębiorczości, zajęciach plastycznych oraz wszędzie tam, gdzie elementem składowym jest kreatywność i myślenie abstrakcyjne.
Nowoczesne i niestandardowe metody nauczania
Zastosowanie metody Lego Logos pomaga przeprowadzić ciekawe, inspirujące i angażujące zajęcia. Pomaga rozwijać takie zdolności jak: analizowanie i syntezowanie treści, logiczne myślenie oraz uczy czytania ze zrozumieniem, słuchania innych, dyskutowania, pracy zespołowej, myślenia abstrakcyjnego i kreatywnego.
Dzięki budowaniu z klocków uczniowie rozwijają swoje kompetencje, czytanie ze zrozumieniem, krytyczne, myślenie, umiejętność skutecznej komunikacji, kreatywność i współpracę.
![]() |
"Zajęcia oparte na metodzie Lego-Logos są szczególnie lubiane przez uczniów. Doskonale się przy tym bawią, a niejako przy okazji uczą rozwijając kluczowe kompetencje." p. Marta Jankowska |
Zadanie jest proste i ciekawe dla uczniów. Dostają oni ciekawe hasło, cytat, wiersz lub fragment tekstu, a następnie mają zbudować to jak rozumieją dany tekst. Następnie wszystkie budowle trafiają na środek klasy. Uczniowie, którzy nie tworzyli danej budowli interpretują ja. Mówią co widzą i jak wiąże się to z danym tekstem. Na koniec wypowiadają się autorzy budowli. Uzupełniają interpretację, często odkrywając, dzięki uwagom kolegów i koleżanek, że w ich pracach mieści się znacznie więcej sensów niż sami przypuszczali.