Nasi uczniowie i uczennice mieli wpływ na kształt spektaklu "28 dni z życia dziewczyny" wystawianego w Miejskim Teatrze Miniatura!

W tym roku szkolnym nasi zdolni uczniowie i uczennice z klas 4 i 6 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie teatralnym! Współpracowaliśmy z Miejskim Teatrem Miniatura przy powstawaniu spektaklu "28 dni z życia dziewczyny", który porusza ważny temat kobiecego dojrzewania.

Jak to możliwe?

Nasi uczniowie i uczennice wzięli udział w sondzie badawczej i warsztatach koncepcyjnych prowadzonych przez edukatorki Monikę Tomczyk i Karolinę Wesołowską oraz reżyserkę Adę Tabisz. Ich uwagi, spostrzeżenia i doświadczenia zostały uwzględnione przy tworzeniu spektaklu! Możemy śmiało powiedzieć, że mieli realny wpływ na jego ostateczny kształt.

Oczywiście, nie zabrakło również okazji do obejrzenia spektaklu i uczestnictwa w warsztatach po inscenizacji.

"28 dni z życia dziewczyny" to spektakl, który:

· przełamuje tabu związane z menstruacją;

· uczy o dojrzewaniu w sposób pełen humoru i dystansu;

· pokazuje, jak radzić sobie z emocjami i zmianami w ciele;

· zachęca do rozmowy na trudne tematy;

· uwrażliwia chłopców na potrzeby dziewcząt.

Spektakl powstał z inicjatywy aktorki Magdaleny Gładysiewicz, która występuje na scenie wraz z Kamilem Markiem Kowalskim. Scenariusz napisała Sandra Szwarc, a za reżyserię odpowiada Ada Tabisz. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Magdalena Gładysiewicz.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Teatrowi Miniatura za możliwość uczestnictwa w tak ciekawym i wartościowym projekcie, który pokazał naszym uczniom i uczennicom, że teatr to miejsce żywej twórczości i współpracy! Przestrzeń, która porusza tematy ważne dla młodzieży.