W dniu 12 grudnia, klasa 4a, 4b i 5d miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach pt. "Szklana pogoda".  Uczniowie poznawali niektóre właściwości cieczy, nauczyli się, jak powstaje tęcza i jak mieszają się barwy, poznali nietypowy termometr, sprawdzili wagę wielkiego hełmu nurkowego oraz wyprodukowali chmurę.

Po wspaniałych warsztatach udali się na interaktywną wystawę związaną z transportem morskim, gdzie mogli badać rozmaite zjawiska fizyczne dotyczące podróżowania drogą morską, działania fal, przenoszenia ładunku na statkach czy ratowania rozbitka na wodzie z użyciem motorówki.
Pomimo mroźnej pogody, uczniowie chętnie przespacerowali się nad Motławą. Wszyscy docenili pięknie udekorowaną choinkę na Długim Targu. Po powrocie do szkoły obiad smakował jak nigdy.
Wycieczkę zorganizowała Marta Badowska, a towarzyszyła jej Kinga Mikołajczak.