Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji miesięcznika Biblioteka w Szkole "Jak nie czytam, jak czytam" i swoje wielkie czytanie zorganizowała na dachu galerii handlowej METROPOLIA. Już na tydzień przed naszą akcją w szkole i na terenie galerii pojawiły się piękne plakaty promujące czytanie.
Aby dostać się na podniebny parking musieliśmy pokonać 4 piętra. Choć było nas prawie 270 dzieci i dorosłych, to przy pomocy dwóch wind poszło nam to dosyć sprawnie. Razem z nami były też dzieci z przedszkola Bursztynowy Kompas. Dokładnie o 10 rano wszyscy czytaliśmy przyniesione przez siebie książki. Zapominalskich ratowała nasza pani bibliotekarka, która przewidziała, że takie wyjątki mogą się zdarzyć. Na zakończenie Dyrekcja galerii METROPOLIA przygotowała dla wszystkich uczestników słodką niespodziankę.
Bawiliśmy się świetnie i pokazalismy dorosłym, że dzieci z SP49 czytają!