Nasza szkoła z dumą uczestniczy w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Wydarzenie to jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ chcemy budować zrozumienie dla różnorodnych potrzeb edukacyjnych naszych uczniów. Dysleksja, choć może być wyzwaniem, nie powinna stanowić bariery w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji.

W ciągu tego tygodnia organizujemy różnorodne zajęcia i warsztaty, aby podnieść świadomość wśród uczniów, nauczycieli i rodziców, jak skutecznie wspierać dzieci z dysleksją. Naszym celem jest pokazanie, że przy odpowiednim wsparciu i podejściu, każde dziecko ma szansę na pełne wykorzystanie swojego potencjału.

W ramach obchodów #ETŚD, w szkole odbyły się warsztaty z książeczką "Historia Lilki" autorstwa znanej pedagożki, Michaliny Ignaciuk. W szkole dostępna jest gazetka o dysleksji, a część nauczycielek skusiła się na szkolenie z tego zakresu, organizowane przez Polskie Towarzystwo Dysleksji we współpracy z Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli.

Ze swojej strony zachęcamy też do udziału w konkursie PTD, gdzie celem jest odkrywanie historii osób z dysleksją. Szczegóły na stronie Polskiego Towarzystwa Dysleksji.