Zbliża się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15 maja). Z tej okazji Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku przygotowała szereg atrakcji dla małych i dużych.

W programie przewidziano zarówno jednorazowe atrakcje, jak i te, które będą trwały cały tydzień, a nawet dłużej. Przygotowano między innymi programowanie robotów Indi i Dash dla każdego, plantcrossing i bookcrossing, zwiedzanie Muzeum Oświaty Pomorskiej i Regionalnej Izby Edukacyjnej (które skrywają wyjątkowe eksponaty takie jak podręczniki szkolne wydane przed 1980 r., tornister z tektury, przedwojenny mundurek, wyposażenie sal lekcyjnych czy przedmioty użytku codziennego oraz tradycyjną ceramikę kaszubską). Oprócz tego odbędzie się sobota z grami planszowymi i szkolenie dla rodziców i nauczycieli z psycholożką „Rozmowy o wychowaniu: jak budować dobrą i bezpieczną relację z dzieckiem?”.

Wszystkie atrakcje są darmowe.

Siedziba biblioteki znajduje się przy al. gen. J. Hallera 14 (przy przystanku tramwajowym Wyspiańskiego).

Szczegółowe informacje oraz harmonogram znajdują się na naszej stronie internetowej: https://pbp.gda.pl/aktualnosci/tydzien-bibliotek-2024-w-naszej-placowce/