🥔Uczniowie klas czwartych omawiają właśnie lekturę „Akademia pana Kleksa”. Oprócz ocen zbierają także piegi, potrafią mówić jak szpak Mateusz, a dziś uczestniczyli w niezwykłej lekcji – kleksografii. Jak by tego było mało, odwiedzili ich dziś niezwykli goście – sympatyczni Ziemniaczyńscy. I tak powstały niezwykłe historie.
🥔Na początku uczniowie tworzyli atramentowe kleksy. Potem mówili, co przypominają im kształty kleksów (to dopiero była zabawa!). W końcu pojawili się Ziemniaczyńscy. A w efekcie powstały niezwykłe historyjki o wyjątkowych bohaterach, by wspomnieć tylko o: Marzenie Frytce, Zbigniewie Kartoflu czy Konstancji Pyrce.
🥔To była wyjątkowa lekcja, a uczniowie klasy 4a stanowczo protestowali, gdy musieli wyjść na przerwę. Na szczęście kolejna lekcja tuż, tuż.
~p. Marta Jankowska