Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Już kolejny raz nasza Szkoła brała udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Braille’a w Bydgoszczy. Kampania jest wznawiana co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski i ma na celu okazanie solidarności i propagowanie wiedzy na temat osób niewidomych. Nasze Uczennice i Nasi Uczniowie wraz ze swoimi Nauczycielami i Wychowawcami podjęli wiele różnorodnych działań, aby uczcić to nietypowe święto.

Dzieci wysłuchały listu Adama, uczestniczyły w warsztatach, w których m.in. wykonywały różne zajęcia z zamkniętymi oczami, wykonywały prace plastyczne, starały się wcielić w rolę przewodnika osoby niewidomej, oglądały filmy edukacyjne, prowadziły dyskusje, poznawały pismo Braille’a. Wielu z nich starało się poznać, jak to jest nie widzieć, korzystać w codziennym życiu z innych zmysłów. Jest to kolejna lekcja, w której można było się przekonać, że mimo różnych trudności świat jest różnorodny i piękny.

Karolina Mazur