W czwartek, 4 kwietnia, miała miejsce znakomita konferencja, która łączyła wiele obszarów pracy w edukacji. To kolejna już edycja wydarzenia "Szkoła dialogu", a my mieliśmy zaszczyt być jej częścią. Uczniowie z klasy ósmej, zaangażowani w aktywność w kole wolontariatu, opracowali dobre praktyki, które mogą stać się standardem dla wszystkich szkół w Gdańsku. Pod opieką wychowawczyni, pani Izabeli Żuk zaprezentowali się z najlepszej strony.

O projekcie "Edukacja do Kultury" opowiadała nasza nauczycielka języka polskiego, pani Marta Jankowska.

Jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości uczestnictwa w tak istotnym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że standardy edukacyjne w Gdańsku będą się stale podnosić, a nasze dzieci będą miały szansę uczyć się w nowoczesnych, otwartych szkołach. Konferencje takie jak "Szkoła dialogu" stanowią przykład tego, że taka wizja jest możliwa i już realizowana w wielu placówkach, w tym również w naszej szkole. <3

fot. Joanna Stawińska, Marta Jankowska