Zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 7 czerwca, zakończyły się dla naszej szkoły bardzo pomyślnie. Uczniowie z SP49 wywalczyli, aż 5 medali, w tym dwa złote!

Pierwszy na podium zameldował się Jakub Usarek, którego odległość w pchnięciu piłką lekarską pozwoliło mu zdobyć srebro.

Chwilę później na pozycjach startowych zameldowali się zawodnicy w biegu na 600m, a wśród nich Wiktor i Nikodem Kłosowie oraz Tymon Daniel.

Wiktor ze zdecydowaną przewagą wywalczył złoto w wyścigu, a koledzy ze szkoły nie zamierzając zostać w tyle, dołączyli do podium. Drugi dobiegł Tymon, a trzeci Nikodem.

SP49 – zgarnęło całe podium w tej konkurencji. Piękny widok!

Wisienką na torcie, był chód w wykonaniu Patryka Drewnickiego, który nie pozostawił złudzeń rywalom i bezapelacyjnie wygrał swój start. Warto dodać, że Patryk na co dzień trenuje w Lechii Gdańsk pod okiem jedno z naszych nauczycieli WF – Pana Mirosława Stasiewicza.

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy przystąpili do rywalizacji w konkurencjach!Brawo za Wasze zaangażowanie!