Z inicjatywy pani Aleksandry Rokickiej oraz z uprzejmości dyrektorki Marty Badowskiej, w poniedziałkowy poranek 12 lutego uczniowie i uczennice naszej szkoły mieli okazję dyskutować o społeczeństwie obywatelskim i wolontariacie w towarzystwie zaproszonych gości, w tym ministry ds. Społeczeństwa Obywatelskiego Agnieszki Buczyńskiej, Nauczyciela Roku z 2018 roku Przemysława Staronia, edukatorki i organizatorki warsztatów Marty Młyńskiej, nauczyciela w przedszkolu i asystenta społecznego ministry Mikołaja Kropacza, członkini zarządu Stowarzyszenia Polska 2050 w regionie pomorskim Aleksandry Rokickiej oraz dyrektorki Biura Poselskiego Agnieszki Buczyńskiej Zuzanny Żołnierkiewicz.

Pierwsza część spotkania skupiła się na kreatywnych warsztatach, podczas których młodzież dyskutowała o znaczeniu wolontariatu – dlaczego jest ważny, po co warto się angażować i jak można pomagać. Podkreślono także rolę edukacji obywatelskiej w kształtowaniu społeczeństwa świadomego, otwartego i empatycznego. Następnie ministra Agnieszka Buczyńska podzieliła się swoją inspirującą historią związaną z wolontariatem, opowiadając o jego wpływie na jej własną karierę. Przemysław Staroń natomiast polecił książkę "Stan splątania" autorstwa Roksany Jędrzejewska-Wróbel, która porusza temat wolontariatu.

Ministra Buczyńska podkreśliła, jak bardzo była wzruszona zaangażowaniem uczniów i jak inspirujące były ich pomysły. Aleksandra Rokicka z Stowarzyszenia Polska 2050 wyraziła z kolei radość z aktywności kółka wolontariackiego w szkole i pochwaliła zaangażowanie całej społeczności szkolnej.
Mamy nadzieję na więcej takich inspirujących spotkań!

Fot. Aleksandra Rokicka oraz Marta Młyńska