Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy już po raz ósmy Szkoła Podstawowa nr 49 i Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zorganizowały Międzyszkolny Turniej Logopedyczny „ Szumiące Zabawy”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska, Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego ( oddział pomorski).

W turnieju wzięło udział 13 drużyn z 13 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Każdą drużynę reprezentowało 3 uczniów uczestniczących na co dzień w zajęciach logopedycznych.

Drużyny brały udział w 10 konkurencjach. Szukały przedmiotów w szumiącej skrzyni skarbów, losowały zagadki z magicznego pudełeczka, bawiły się w poszukiwaczy głosek szumiących, naprawiały szumiącą psotę chochlika Szumka. Uczestnicy wykazali się chęcią wspólnej zabawy w atmosferze przyjaznej rywalizacji. Wszystkie zadania zostały przygotowane przez logopedę ze Szkoły Podstawowej nr 49 Paulinę Ziemkiewicz, która prowadziła rozgrywki.

Drużyna z naszej szkoły (Laura, Marta, Zuzanna) zajęła 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W linku znajduje się fotorelacja ze strony wybrzeże24.pl https://wybrzeze24.pl/aktualnosci/viii-miedzyszkolny-turniej-logopedyczny-szumiace-zabawy