wykorzystujemy-metode-dydaktyczna-lego-logos-142704.jpg

szkolna-swietlica-142552.jpg

Opatentowaną metodę dydaktyczną
ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ (pol. lego-logos)
stworzył Jarosław Spychała

– filozof, wykładowca akademicki, dziennikarz, artysta,
autor książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”.

Metoda ΛΕΓΩ-ΛΟΓΟΣ jest rekomendowana zarówno jako niezależny program rozwijania kreatywności, jak i metoda wspomagająca nauczanie na lekcjach etyki i filozofii, języka polskiego i języków obcych, przedsiębiorczości, zajęciach plastycznych oraz wszędzie tam, gdzie elementem składowym jest kreatywność i myślenie abstrakcyjne. 

Nowoczesne i niestandardowe metody nauczania
Zastosowanie metody Lego Logos pomaga przeprowadzić ciekawe, inspirujące  i angażujące zajęcia. Pomaga rozwijać takie zdolności jak: analizowanie i syntezowanie treści, logiczne myślenie oraz uczy czytania ze zrozumieniem, słuchania innych, dyskutowania, pracy zespołowej, myślenia abstrakcyjnego i kreatywnego.

Dzięki budowaniu z klocków uczniowie rozwijają swoje kompetencje, czytanie ze zrozumieniem, krytyczne, myślenie, umiejętność skutecznej komunikacji, kreatywność i współpracę.  

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Zajęcia oparte na metodzie Lego-Logos są szczególnie lubiane przez uczniów. Doskonale się przy tym bawią, a niejako przy okazji uczą rozwijając kluczowe kompetencje."

p. Marta Jankowska
~nauczycielka języka polskiego

Zadanie jest proste i ciekawe dla uczniów. Dostają oni ciekawe hasło, cytat, wiersz lub fragment tekstu, a następnie mają zbudować to jak rozumieją dany tekst. Następnie wszystkie budowle trafiają na środek klasy. Uczniowie, którzy nie tworzyli danej budowli interpretują ja. Mówią co widzą i  jak wiąże się to z danym tekstem. Na koniec wypowiadają się autorzy budowli. Uzupełniają interpretację, często odkrywając, dzięki uwagom kolegów i koleżanek, że w ich pracach mieści się znacznie więcej sensów niż sami przypuszczali.