Lekcje informatyki w SP49 to nie tylko praca z dokumentem tekstowym czy grafika komputerowa. To również sięganie do nowych dostępnych narzędzi. Nasi uczniowie poznają m.in. technologię druku 3D i tworzą przestrzenne modele dzięki długopisom 3D

W ramach Laboratorium Przyszłości nasza placówka wzbogaciła się niedawno o okulary VR. Na lekcjach informatyki rozpoczęliśmy przygodę z tym niesamowitym sprzętem i mamy nadzieję, że uatrakcyjni on zajęcia szkolne i przede wszystkim pozwoli uczniom rozwijać ich zainteresowania.

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"SP 49 posiada także małe roboty Ozoboty, które mają wielką moc! Uczniowie klas 6-8 w czasie lekcji Informatyki zaprogramowali je na specjalnej platformie tak, aby tańczyły do wybranych utworów muzycznych. Ale to nie wszystkie ich umiejętności...:)"

p. Anna Pławczyk
~nauczycielka informatyki

PRACOWNIA JĘZYKOWA, która znajduje się w naszej szkole, skutecznie skupia uwagę uczniów i sprawia, że chętniej podchodzą oni do wykonywania ćwiczeń. Pozwala na swobodny i głośny trening wymowy, doskonalenie mowy dzięki dialogom, a także przełamywanie wstydu i oporu przed rozmowami w obcych językach. Pracownia językowa z zastosowaniem nowoczesnych technologii daje doskonałe efekty w rozwoju uczniów, ułatwia zapamiętywanie przez nich wielu informacji, a także zachęca do intensywnej pracy.

nowoczesne-technologie-na-lekcjach-166873.jpg

Nasza szkoła może pochwalić się także MOBILNĄ PRACOWNIĄ TABLETOWĄ. To zmodernizowana forma klasycznych pracowni komputerowych. Dzięki mobilności urządzeń, jakimi są tablety zminiaturyzowana pracownia może być wykorzystywana przez nauczycieli i uczniów na dowolnej lekcji i w dowolnej sali.

Tablety umożliwiają nowoczesne podejście do metod nauczania na zajęciach i zachęcają do wyszukiwania i pozyskiwania informacji z nowych źródeł. Są zatem doskonałą motywacją do nauki.

MONITORY MULTIMEDIALNE, które znajdują się w każdej sali, mają wiele zalet. Pozwalają uatrakcyjnić każdą lekcję, wykład czy prezentację. Można na nich wyświetlać filmy, prezentacje, wprowadzać tekst, czy rysować.

Te nowoczesne urządzenia otwierają przed nauczycielem nowe możliwości prowadzenia zajęć. Jednoczesne oddziaływanie na wiele zmysłów takich jak węch, dotyk i słuch pozwala uczniom łatwiej jest przyswoić nawet najtrudniejszy temat. Monitory multimedialne pozwalają tworzyć wykresy, podkreślać istotne informacje, dodawać notatki, a nawet grać w gry integracyjne.