W naszej szkole świetlica czynna jest w godz. 0630 - 1630 

W szkolnej świetlicy przez 10 godzin dziennie uczniowie mają zapewnioną opiekę. Mogą tu miło i przyjemnie spędzać czas zarówno przed lekcjami jak i po nich oraz z pomocą nauczyciela odrobić zadaną pracę domową. Świetlica organizuje liczne zajęcia dodatkowe takie jak: kółka zainteresowań, kursy językowe, dodatkowe zajęcia dla uczniów słabszych lub uzdolnionych oraz konkursy z nagrodami.

szkolna-swietlica-142552.jpg

W naszej szkole oddział przedszkolny posiada osobną świetlicę, dzięki czemu dzieci młodsze nie mają styczności z dziećmi z klas starszych.

Nauczyciele świetlicy, pracują w oparciu o szczegółowo ustalony plan pracy, zgodny z aktualną porą roku, przypadającymi na nią świętami, uroczystościami szkolnymi itp. Do dyspozycji uczniów jest mnóstwo gier planszowych, zespołowych. Organizujemy „Dni kinomana”, w czasie których wspólnie oglądamy filmy. Jedną z ulubionych przez dzieci form spędzania czasu w świetlicy są quizy, testy, łamigłówki i krzyżówki.

szkolna-swietlica-142552.jpg

W szkole zamontowany jest wideofon,
który łączy się bezpośrednio ze świetlicą.
Dzięki niemu nauczyciele świetlicy wiedzą
kto przychodzi odebrać dziecko.


Nauczyciele świetlicy dbają o pielęgnowanie tradycji związanej z obchodzeniem świąt, odbywa się tu coroczna Wigilia, Mikołajki, andrzejki, dzień dziecka itd. Świetliczaki pomagają także w przygotowaniu kiermaszu szkolnego, który odbywa się przed Bożym Narodzeniem. Dzieci ze świetlicy szkolnej wychodzą także na liczne wycieczki poza szkołę. Zwiedzają różne obiekty i uczestniczą w licznych warsztatach.

 Czas w świetlicy spędzany jest wesoło i aktywnie 

Podczas zajęć w świetlicy nauczyciele starają się obudzić w dzieciach kreatywność i uruchomić ich wyobraźnię. Zajęcia plastyczne poprawiają umiejętność skupienia, uczą cierpliwości i dokładności w działaniu nad własnymi pracami.

Dzieci uczą się także pracy w grupie. Współpraca sprzyja przełamywaniu bariery nieśmiałości i pozwala rozwijać cechy lidera grupy. Każde zajęcia plastyczne wyglądają inaczej, dzięki czemu świetliczaki wykorzystując różne techniki plastyczne uczą się nowych umiejętności.

Zabawy ruchowe to najlepszy sposób na wzmocnienie sprawności fizycznej i odporności dzieci. Wyścigi, siłowanki, gra w piłkę, rzucanie do celu - świetliczaki to uwielbiają! Zabawy ruchowe zapewniają dzieciom wspaniałą rozrywkę jednocześnie wspomagając ich rozwój. Trudno o prawidłowy rozwój bez aktywności fizycznej i nasze świetliczaki to wiedzą.

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Zajęcia plastyczno - techniczne przyczyniają się do zdobywania wiedzy przez dzieci na temat otaczającego ich świata, właściwości przedmiotów , posługiwania się nimi. Dziecko odkrywa swe możliwości: percepcji, wzroku, dotyku, możliwości manualne. Działania twórcze wpływają na sferę emocjonalną dzieci. Zajęcia zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszej świetlicy świetliczaki tworzą pracę według własnych pomysłów , wg instrukcji. Każdy pracuje na miarę swoich możliwości. Każde dzieło jest inne, niepowtarzalne." 

p. Edyta Lewandowska
~Nauczycielka świetlicy

Powiększ grafikę: swietlicowe-prace-z-wykorzystaniem-jesiennych-lisci-387335.jpgPowiększ grafikę: swietlicowe-prace-z-wykorzystaniem-jesiennych-lisci-387340.jpg

Powiększ grafikę: prace-plastyczne-technika-frottage-w-swietlicy-387014.jpgPowiększ grafikę: swietliczaki-tworzyly-grafike-uzywajac-dlugopisow-3d-389909.jpg

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Na świetlicy oprócz mile spędzonego czasu i aktywnej zabawy zajmujemy się także odkrywaniem ciekawostek ze świata, w formie obchodzenia dni i świąt nietypowych. Takich jak: Dzień Jeża, Dzień pszczoły, dzień liścia, Halloween itp. Podczas każdego takiego dnia lub święta oprócz pogadanki i pracy plastycznej, oglądamy także filmy dokumentalne." 

p. Michał Kowalski
~Nauczyciel świetlicy