Uczniowie uczęszczający do tegorocznej klasy 4a, która jest klasą partnerską Teatru Miniatura w Gdańsku, uczestniczą cyklicznie (przez trzy lata) w spektaklach i warsztatach. Poznają zakamarki teatru. Spotykają się z wyjątkowymi edukatorami z Teatru Miniatura na terenie naszej szkoły. Rozwijają swoje kompetencje dzięki narzędziom teatralnym.  

Podczas pierwszego spotkania uczniowie klasy 4a uczestniczyli w rewelacyjnym spektaklu „Akademia pana Kleksa”, a potem w wyjątkowo twórczych warsztatach, poprowadzonych przez Monikę Tomczyk i Adama Gibkiego z zespołu edukacji Teatru Miniatura, przy wsparciu niezastąpionej Aliny Bogdanovich. 

Podczas drugiego spotkania klasa 4a uczestniczyła w spektaklu „Koniku!” przygotowanym przez artystów z Ukrainy pracujących w Miejskim Teatrze oraz wyjątkowych warsztatach, podczas których uczniowie mieli okazję rysować sceny, które najbardziej zapadły im w pamięć, a także poznawać i animować różne lalki teatralne: kukłę, sycylijkę, lalkę żyworęką oraz pyskówkę.  

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"W planach mamy też uczestnictwo w próbach generalnych do spektakli, kolejnych warsztatach teatralnych w Miniaturze, a także na terenie naszej szkoły. 

Dzięki współpracy z Miejskim Teatrem Miniatura nasi uczniowie rozwijają swoje kompetencje i (co ważne) świetnie się bawią. Wszystkie te działania realizujemy w ramach miejskiego programu EDUKACJA DO KULTURY GDAŃSK."

p. Marta Jankowska
~nauczycielka języka polskiego,
doradztwa zawodowego,
opiekunka klasy partnerskiej

Utwór wykorzystany jako podkład muzyczny do filmiku
pochodzi z repertuaru grupy NitroxX. 

Zdjęcia są autorstwa Piotra Pędziszewskiego