fitklasa-czyli-aktywnosc-dla-zdrowia-142789.jpg Inicjatorem projektu FitKlasa jest dr Marek Jankowski – dyr. Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia (GOPZ). Projekt FitKlasa opracowano w formie autorskiego programu zmian dot. zajęć gimnastyki kompensacyjno – korekcyjnej realizowanych w gdańskich placówkach oświatowych. Wprowadzone zmiany dotyczą dostosowania formy, objętości i intensywności podejmowane przez dzieci aktywności do potrzeb zdrowotnych pokolenia XXI w. Podstawowym celem zmiany jest zwiększenie u dzieci wysiłków o średniej i umiarkowanej intensywności, które kształtują sprawność krążeniowo – oddechową, a tym samym obniżają ryzyko chorób sercowo – naczyniowych.

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Nie jest łatwo być dobrym. Bycie dobrym Bycie dobrym wymaga większego wysiłku. Bycie zdrowym również. W spełnianiu zadania bycia zdrowym (zdrowszym) wielką rolę odgrywa aktywność i fizyczne usprawnianie się. Nie można odkładac aktywności fizycznej na margines czasu wolnego. FitKlasa to czas zaplanowany i zajęty dla zdrowia."


prof. dr hab. Józef Drabik

szkolna-swietlica-142552.jpg

Fitklasa to nowa formuła gimnastyki korekcyjnej dla dzieci w klasach 0–III. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, by dzieci wykonywały odpowiednio długo intensywne ćwiczenia, które kształtują sprawność krążeniowooddechową, a tym samym obniżają ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

W naszej szkole znajduje się mini siłownia, na której odbywają się zajęcia FitKlasy. Mini siłownia wyposażona jest w niezbędny sprzęt do ćwiczeń: ławkę do robienia brzuszków, stepper, rowerek stacjonarny, orbitrek, piłki, czy hantelki. Ćwiczenia na mini siłowni dostarczają uczniom dużo zabawy i humoru, a także wzmagają współzawodnictwo.