W naszej szkole wspieramy uczniów w odkrywaniu ich mocnych stron, predyspozycji i talentów między innymi podczas zajęć z doradztwa zawodowego przeznaczonych dla uczniów klas VII-VIII.  

Uczniowie maja okazję korzystać z interaktywnych kwestionariuszy wspierających ich w autorefleksji. Dzięki platformie Mapa Karier poznają charakterystyki różnych ścieżek zawodowych, doskonale się przy tym bawiąc. Z pomocą twórczych technik i narzędzi odkrywają swoje mocne strony i predyspozycje. Dowiadują się więcej o możliwościach wyboru szkoły ponadpodstawowej nie tylko w teorii, ale także w praktyce uczestnicząc w Dniach Otwartych różnych placówek edukacyjnych. 

Nasza szkoła współpracuje z Centrum Rozwoju Talentów, dzięki czemu uczniowie mogą korzystać z niezwykle przydatnych warsztatów "Świat edukacyjny i JA - świadomy wybór szkoły", które odbywają się w siedzibie Centrum – w nowoczesnym kompleksie Olivia Biznes Center. Mają też okazję skorzystać z indywidualnych konsultacji z ekspertami z Centrum, dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej odbywających się stacjonarnie w Centrum lub on-line.  

W tym roku odbyło się także spotkanie z ekspertką z Centrum Rozwoju Talentów dla rodziców uczniów i uczennic z klas ósmych, by wspomóc ich we wspieraniu ósmoklasistów w podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej. 

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"W naszej szkole wiemy jak ważne jest świadome podejmowanie decyzji związanej z wyborem szkoły ponadpodstawowej i dokładamy wszelkich starań, by wspierać w tym zakresie uczniów i rodziców. "

p. Marta Jankowska
~nauczycielka języka polskiego
i doradztwa zawodowego