Uroczystości szkolne są w każdej szkole elementem tradycji miejscowości, regionu, narodu. Dlatego z początkiem roku szkolnego powstaje Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych. Wyznacza on rytm działań pozadydaktycznych nauczycieli i uczniów. Każda pozycja z grafiku ma swoich wykonawców i opiekunów. Przy realizacji pracują całe klasy. Ujawniają się nieoczekiwanie talenty muzyczne, recytatorskie, malarskie itd. Poszukiwanie coraz ciekawszych form pracy z uczniem, również poprzez organizowanie imprez, umożliwia właściwy rozwój psychiki dzieci, wyzwala pozytywne emocje, uczy integracji w grupie, umiejętności wzajemnego okazywania uczuć. Udział ucznia, zwłaszcza w sposób czynny, w imprezach szkolnych, stwarza mu szerokie możliwości rozwoju intelektualnego, rozwija odwagę i odpowiedzialność. 

ciekawe-wydarzenia-i-tygodnie-tematyczne-166819.jpg

Do tradycji naszej szkoły należy organizacja uroczystości klasowych, szkolnych i środowiskowych. W dni nauki wplatają się zabawy szkolne i tygodnie tematyczne. Dzieci każdego roku organizują wspólnie z nauczycielami Dzień Chłopaka, Pasowanie na Ucznia, Andrzejki, Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Ziemi, Dzień Matki i Ojca, Dzień Dziecka. Corocznie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami przygotowują programy artystyczne z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Święta Odzyskania Niepodległości, Święta Konstytucji 3 Maja, pożegnania absolwentów, rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego.

 III Ogólnopolski Tydzień Szczęścia 

Nauka jest bez wątpienia bardzo ważna, ale w naszej szkole doskonale wiemy, że szkolna codzienność to znacznie więcej, dlatego w trosce o budowanie dobrej atmosfery , lepszego samopoczucia i relacji zaangażowaliśmy się w obchody III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia. 

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"W dniach 19 - 23 września na uczniów i uczennice czekały wyjątkowe wyzwania. Tegoroczne hasło Tygodnia Szczęścia brzmiało  „Dbajmy o dobre relacje”. W tym niezwykłym tygodniu dzialiśmy się szczęściem, mnożyliśmy empatię, dbaliśmy o nasz szkolny dobrostan. To był wyjątkowy tydzień!"

p. Marta Jankowska
~nauczycielka języka polskiego,
organizatorka Tygodnia Szczęścia

W  Tygodniu Szczęścia każdy dzień był wyjątkowy! 

  • Poniedziałek – Dzień Dobrych Relacji 
  • Wtorek – Dzień Przyjaciela 
  • Środa – Dzień Dobrego Humoru 
  • Czwartek – Dzień Marzeń 
  • Piątek – Dzień Talentów 

 

ciekawe-wydarzenia-i-tygodnie-tematyczne-166806.jpg

 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

 

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to świetna okazja, aby dzieci nie tylko w formie nauki, ale również w formie zabawy uczyły się matematyki. Uczniowie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób."

p. Angelika Frąckowska
~nauczycielka matematyki

 Międzynarodowy Dzień Kropki 

Z okazji międzynarodowego święta – Dnia Kropki (obchodzonego w naszej szkole co roku) uczniowie mieli okazję uczestniczyć wyjątkowych zajęciach. Poznawali historię Vashti książkowej bohaterki Vashti, bo właśnie od książki „Kropka” P.H. Reynoldsa wszystko się zaczęło. W kalendarzu pojawiło się nowe święto – święto kreatywności, wiary w siebie i odkrywania mocnych stron i talentów.  

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Czytaliśmy książkę „Kropka”, korzystaliśmy też z historii prezentowanej w szkolnym teatrzyku kamishibai. Wszystko po to, by móc rozmawiać, o tym co nas motywuje, jak możemy rozwijać nasze talenty, co nam w tym pomaga. A potem był czas na twórcze wyzwania. Pomagały nam w tym Ciszaki. Sympatyczne stworki, wyjątkowo pomocne wtedy, gdy chcemy się lepiej skoncentrować na zadaniu."

p. Marta Jankowska
~nauczycielka języka polskiego,
organizatorka Dnia Kropki

 Projekt "ZDROWE ODŻYWIANIE" 

Dlaczego warto zdrowo się odżywiać? Jak racjonalnie komponować codzienną dietę? Jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania? Na jakie informacje należy zwracać uwagę przy zakupie produktów żywnościowych? 

Na te pytania i wiele innych zdecydowanie odpowiadali uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie „Zdrowe odżywianie!" Wyzwanie podjęli uczniowie klasy 8a. Projekt był realizowany w styczniu i w lutym. Głównym jego celem było uświadomienie młodzieży, że zdrowe odżywianie wpływa korzystnie na organizm człowieka oraz jego prawidłowe funkcjonowanie, a także zachęcenie do wprowadzenia zdrowych nawyków żywieniowych do codziennej diety.   

uczymy-sie-programowania-142680.jpg

"Projekt obejmował kilka założeń m.in. przygotowanie planu działań, realizację pomysłów, prezentację wykonanych przez uczniów prac, degustację przygotowanych potraw.  W czasie trwania przedsięwzięcia uczniowie posiłkowali się informacjami z  prezentacji multimedialnej na temat zasad zdrowego odżywiania."

p. Izabela Kołodziej - Sass
~nauczycielka biologii,
przyrody i geografii