SZKOLNA ŚWIETLICA

CZYNNA W GODZ 630 - 1630

>>> TUTAJ ZNAJDZIESZ AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA ŚWIETLICY <<<

W szkolnej świetlicy przez 10 godzin dziennie uczniowie mają zapewnioną opiekę. Mogą tu miło i przyjemnie spędzać czas zarówno przed lekcjami jak i po nich oraz z pomocą nauczyciela odrobić zadaną pracę domową. Świetlica organizuje liczne zajęcia dodatkowe takie jak: kółka zainteresowań, kursy językowe, dodatkowe zajęcia dla uczniów słabszych lub uzdolnionych oraz konkursy z nagrodami. Nauczyciele świetlicy pracują w oparciu o szczegółowo ustalony plan pracy, zgodny z aktualną porą roku, świętami, uroczystościami szkolnymi itp. Do dyspozycji uczniów jest komputer oraz telewizor i DVD. Organizujemy „dni kinomana”, w czasie których wspólnie oglądamy filmy. Jedną z ulubionych przez dzieci form spędzania czasu w świetlicy są quizy, testy, łamigłówki i krzyżówki.

Grupy przedszkolne posiadają osobną świetlicę,
dzięki czemu dzieci młodsze nie mają styczności z dziećmi z klas starszych.

W szkole zamontowany jest wideofon, który łączy się bezpośrednio ze świetlicą.
Dzięki niemu nauczyciele świetlicy mają pod kontrolą przez kogo dziecko jest odbierane.

Nauczyciele świetlicy dbają o pielęgnowanie tradycji związanej z obchodzeniem świąt, odbywa się tu coroczna wigilia, mikołajki, andrzejki, dzień dziecka itd. Świetlica włącza się także oraz samodzielnie organizuje akcje charytatywne. Wsparliśmy akcję UNICEF. Za zgromadzone pieniądze zakupiono 100 szczepionek dla dzieci z Afryki. Pomagamy także w przygotowaniu kiermaszu szkolnego, który odbywa się przed Bożym Narodzeniem.
Dzieci ze świetlicy szkolnej wychodzą także na liczne wycieczki poza szkołę. Zawsze w czerwcu zwiedzamy Prom Stena Line, uczestniczymy w licznych warsztatach plastycznych, a w zeszłym roku także chemicznych.

Działalność świetlicy reguluje REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ
zawierający szczegółowe założenia programowe
uwzględniający tygodniowe hasła tematyczne realizowane na zajęciach.

Nauczyciele świetlicy co roku przygotowują
PLAN PRACY ŚWIETLICY,
który zawieraja szczegółowe założenia programowe
uwzględniające tygodniowe hasła tematyczne realizowane na zajęciach.
Na bieżąco - w ciągu roku szkolnego - przez nauczycieli prowadzony jest
DZIENNIK ZAJĘĆ.

ŚWIETLICA W NASZEJ SZKOLE SKŁADA SIĘ Z TRZECH POMIESZCZEŃ:

GŁÓWNA SALA ŚWIETLICY

szkolna-swietlica-106642.jpg

SALA ZABAW "RADOSNA SZKOŁA"

szkolna-swietlica-106643.jpg

szkolna-swietlica-106645.jpg

szkolna-swietlica-106648.jpg

SALA SPORTOWA "WESOŁA SZKOŁA"

szkolna-swietlica-106647.jpg

szkolna-swietlica-106644.jpg