15 września obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Kilka dni wcześniej uczniowie zostali zachęceni do założenia w tym dniu elementów garderoby w kropki. Tak też, były kropkowe kreacje. Pięknie się prezentowaliśmy.  Był to dzień pełen kropkowych atrakcji. Uczniowie poznali historie tego święta poprzez opowiadanie o dziewczynce imieniem Vashti. Jego bohaterką jest mała dziewczynka, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Ponadto tworzyliśmy prace z kół, rysowaliśmy swoje kropki z których powstał kropkowy plakat, wykonaliśmy kropkowy telewizor, w którym każdy mógł się zaprezentować jako prezenter.

Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Za rok na pewno będziemy z kropką!!!