Akdemia Rozwoju Mowy

Warsztaty dla przedszkolaków i ich rodziców

Drodzy Rodzice około 70 % dzieci 5 i 6 letnich ma problemy z mową!

Zaburzenia mowy są przyczyną trudności w nauce czytania i pisania, utrudniają dziecku funkcjonowanie  społeczne.

Akademia Rozwoju Mowy to bezpłatne warsztaty logopedyczne wspierające rozwój mowy przedszkolaków prowadzone  przez logopedę Szkoły Podstawowej nr 49 - Paulinę Ziemkiewicz. W zajęciach biorą udział wszyscy chętni rodzice wraz z dziećmi. Podczas zajęć dzieci i rodzice uczestniczą w zabawach logopedycznych rozwijających mowę. Między innymi wykonują szereg ćwiczeń oddechowych, słuchają bajek logopedycznych podczas których usprawniają narządy mowy. Nie brakuje również zabaw logorytmicznych, słuchowych, słuchowo - ruchowych, muzyczno- ruchowych, rytmicznych. Akademia Rozwoju Mowy to kształtowanie mowy w formie atrakcyjnych dla dzieci zabaw.